• Aktualności
  13.04.2017

  Szanowni Państwo,   Członkom Koalicji, naszym Przyjaciołom i  Sympatykom składamy serdeczne życzenia pełnych radości i pokoju Świąt Wielkanocnych oraz ufności w moc prawdy i dobra, którą niesie ze sobą tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego.   Zarząd Koalicji na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością

  22.02.2017

  Przeczytanie urzędowego pisma to niejednokrotnie droga przez mękę. Skomplikowany, najeżony niezrozumiałymi terminami język i wyniosły ton sprawiają, że wielu z nas informacji zawartych w piśmie po prostu nie rozumie. Niezrozumienie prowadzi do konfliktów i niepotrzebnego stresu u adresata pisma. Aby temu zapobiec Zakład Ubezpieczeń Społecznych upraszcza język oficjalnych pism kierowanych do swoich klientów. Mniej stron i rubryk będą miały także „zusowskie” formularze.  

  22.02.2017

  Zwiększenie tegorocznego budżetu NFZ o ponad 57 mln zł pozwoli przeprowadzić o 24 tys. więcej operacji usunięcia zaćmy – podało Ministerstwo Zdrowia. Dzięki temu zmniejszyć się mają kolejki oczekujących na operację.

  22.02.2017

  W dniach 13 – 15 marca 2017 r. w godzinach 10.00 – 13.00, pod numerem telefonu 603- 900 782, w ramach ogólnopolskiej akcji „Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym”, udzielane będą telefoniczne konsultacje dla osób niepełnosprawnych i członków ich rodzin z zakresu ulg i uprawnień podatkowych. Porad udzielać będą doradcy podatkowi zrzeszeni w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Krajowej Izby Doradców Podatkowych.   Akcji patronują: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Polskie Radio Olsztyn Telewizja Polska Olsztyn

  18.12.2016

  Centrum Opieki Wyręczającej otwarto w czwartek, 15 grudnia, w Krakowie Nowej Hucie. Pacjenci będą mogli przebywać w Centrum przez 14 dni, dla ich rodziców ten czas to szansa, by załatwić sprawę w urzędzie, wykonać badania profilaktyczne, czy po prostu odpocząć i nabrać sił do dalszej opieki.   Jak zapewniają twórcy Centrum, to pierwsza taka placówka w Polsce. - To dom, o którym marzyli rodzice nieuleczalnie chorych dzieci, ufając że tutaj znajdą pomoc i wsparcie, a jednocześnie wyręczenie; to, co dla nich tak niedoścignione, co wydaje się proste i oczywiste, a dla nich nierealne - a mianowicie odpoczynek i chwilę wytchnienia – powiedziała podczas inauguracji Anna Nawrocka, prezes Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci, które wybudowało Centrum.

  18.12.2016

  Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprasza mieszkańców domów pomocy społecznej i uczestników ośrodków wsparcia do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym  pn. „ Rodzina w moich oczach”.   Każdy dom pomocy społecznej lub ośrodek wsparcia może zgłosić do konkursu 8 prac z niżej wymienionych kategorii (w roku bieżącym, wyjątkowo, mogą być to prace wykonane wcześniej, jednakże spełniające wymogi określone w § 3 Regulaminu): - malarstwo i witraż (w technice: akwarela, pastela, gwasz, olej itp. na dowolnym podłożu, np. płótno, papier, tkanina, szkło, płyta); - rysunek i grafika (w technice: ołówek, węgiel, piórko, mazak, drzeworyt i linoryt); - rzeźba kameralna i płaskorzeźba (w drewnie, ceramice, kamieniu i technikach mieszanych); - tkanina i aplikacja (hafty wykonane różnorodną techniką, gobeliny, makaty).  

  09.12.2016

  Poczta Polska 3 grudnia br. wprowadziła znaczek emisji „Sukcesy polskich paraolimpijczyków Rio 2016”, honorując tym samym osiągnięcia polskich sportowców w Rio de Janeiro z września tego roku.   Znaczek autorstwa Karola Tabaki przedstawia zmagania w handbike'u Rafała Wilka – byłego żużlowca, który po ciężkim wypadku na torze i złamaniu kręgosłupa, przesiadł się na rower ręczny. Dziś jest trzykrotnym złotym medalistą paraolimpijskim i nie ma sobie równych wśród kolarzy ręcznych. Rafał Wilk podczas ceremonii otwarcia Igrzysk był chorążym reprezentacji Polski.  

 • Koalicja w mediach