• Wyszukiwarka organizacji

  Nazwa organizacji:

  Fundacja na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Pomocna Łapa

  Niepełnosprawność:

  Kontakt:

  ul. Gwizdały 234

  kod: 07-130 Łochów

  telefon: 501 770 234

  fax:

  e-mail: olga@pomocnalapa.pl, www.pomocnalapa.pl

  KRS 0000233283

  Opis i zakres działalności:

  Głównym celem fundacji jest wspomaganie rehabilitacji osób niepełnosprawnych z udziałem psów oraz poprawa jakości życia niepełnosprawnych przy pomocy psów asystujących. W tym celu fundacja pozyskuje i szkoli psy, a następnie przekazuje je osobom niepełnosprawnym, które wcześniej zgłosiły potrzebę posiadania psa pomocnika i przeszły testy kwalifikacyjne. Psy zawsze pozostają własnością fundacji, która sprawuje kontrolę nad ich pobytem w nowych domach.

  Informacje dodatkowe:

  Fundacja na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Pomocna Łapa realizuje projekt z zakresu dogoterapii. Razem ze specjalnie przeszkolonymi psami odwiedzane są dzieci w kilku ośrodkach:

  1. Przedszkolu Integracyjnym nr 312 przy ul. Okińskiego 5 w Warszawie
  2. Zespole Szkół nr 109 przy ul. Białobrzeskiej 44 w Warszawie
  3. Ośrodku Rehabilitacyjno-edukacyjno Wychowawczym w Zamościu przy ul. Orlicz-Dreszera 14

  www.pomocnalapa.pl/site/dogoterapia

  Pies asystujący:
  Pies towarzyszy i pomaga człowiekowi od wielu tysięcy lat. W ostatnim stuleciu powszechna stała się obecność psa asystującego osobie niepełnosprawnej. Fundacja Pomocna Łapa zajmuje się szkoleniem psów pomagającym osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach. Pies taki posiada wachlarz umiejętności, które mogą pomóc w wielu codziennych czynnościach, ale przede wszystkim pomaga usamodzielnić się oraz otworzyć na otaczający świat osobie niepełnosprawnej.

  www.pomocnalapa.pl/site/pies_asystujacy


  « powrót
 • Koalicja w mediach