• Wyszukiwarka organizacji

  Nazwa organizacji:

  Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "NADZIEJA"

  Niepełnosprawność:

  Kontakt:

  ul. 9 Maja 2/4

  kod: 32-590 Libiąż

  telefon: 606 632 341

  fax:

  e-mail: nadzieja@home.pl, www.nadzieja.home.pl

  KRS 0000005684

  Opis i zakres działalności:

  Celem Stowarzyszenia jest zbieranie informacji dotyczących choroby, wymiana doświadczeń na temat wyników leczenia pomoc w rozwiązywaniu problemów codziennego życia, integracja środowiskowa chorych dzieci i ich rodziców. W swojej siedzibie prowadzi świetlicę rehabilitacyjną dla osób niepełnosprawnych pod kierunkiem wykwalifikowanego rehabilitanta. W ramach prowadzonych zajęć Niepełnosprawni mają możliwość korzystania z następującego programu świetlicowego:

  - Zajęć rehabilitacyjno - usprawniających prowadzonych przez fizjoterapeutę, podczas których jest możliwość korzystania z: rowerków, ćwiczeń na materacu, atlasu, masażu klasycznego, piłki do ćwiczeń z małymi dziećmi oraz stołu do ćwiczeń manualnych
  - Programu KO prowadzonego przy współpracy Wolontariuszy w formie zajęć świetlicowych(gry towarzyskie, zabawy, zajęcia plastyczne, wspólne słuchanie muzyki oraz wspólne wyjścia do kina, na koncerty, imprezy organizowane przez lokalne organizacje i instytucje samorządowe).
  - Terapii manualnej prowadzonej poprzez zajęcia z podstaw obsługi komputera i drukarki w formie wykonywania prostych prac użytkowych(zaproszenia, kartki świąteczne, reklamy, plakaty itp.).

  Informacje dodatkowe:


  « powrót
 • Koalicja w mediach